نمایشگر آیفون ۱۰ بعدی ناچِ کوچکتری خواهد داشت، و مدل‌های ۲۰۱۹ بدون ناچ طراحی می‌شوند

نویسنده: نیما دادگستر

جو راسینیال برای مک‌رومرز می‌نویسد:

به گزارش رسانهٔ کره‌ایِ ET News نسل بعدی آیفون ۱۰ بریدگی کوچکتری (Notch) در بالای نمایشگر خواهد داشت و مدل‌های ۲۰۱۹ آن را به کلی کنار خواهند گذاشت.

این گزارش هم شایعهٔ گسترده‌ای را که قبلا شنیده بودیم تایید کرده، از جمله عرضه سه آیفون جدید در سال ۲۰۱۸ شامل نسل دوم آیفون ۱۰ با نمایشگر ۵.۸ اینچی، آیفون ۱۰ پلاس با نمایشگر ۶.۵ اینچی، و یک مدل میان‌رده با نمایشگر ۶.۱ اینچی از نوع LCD.

و به آن اضافه می‌کند، “اپل پاییز امسال این دو مدل OLED را در کنار یک مدل LCD معرفی می‌کند. هر سه مدل Face ID خواهند داشت و شنیده‌ایم که حاشیهٔ سیاه اطراف نمایشگر و ابعاد ناچ (جای دوربین ترو-دپث) کوچکتر خواهند شد.”

به نقل از یک منبع ناشناس، “اپل تصمیم گرفته که از سال ۲۰۱۹ دیگر از طراحیِ معروف به ناچ استفاده نکند و اکنون در حال مذاکره با شرکت‌های تولیدکننده قطعات مربوط به آن است. به نظر می‌رسد که اپل دارد آماده می‌شود تا یک طراحیِ تمام صفحه را برای آیفون‌های آینده استفاده کند.”

اگر اخبار کنگره موبایل بارسلونا ۲۰۱۸ را دنبال کرده باشید، می‌دانید که زور شرکت‌های اندرویدی به طراحی سیستمی در حد Face ID نرسیده و فعلا به تقلید از ناچ اکتفا کرده‌اند، ولی کی فکرش را می‌کرد که بازیِ «ناچِ من کوچکتر است» را هم راه بیندازند؟

وضعیت خاص چین گاهی باعث اتفاقات خنده‌داری مثل این می‌شود. چین کشوری است که در آن پتنت و حقوق معنوی جایگاهی ندارد، و از این رو چینی‌ها تنها راه بقای خود را «تولید و بازتولید هر چه سریع‌تر» می‌دانند، و این دوی سرعتی است که هرگز از آن کنار نمی‌کشند. اگر یکی از آنها ناچ را تقلید نکند، یا جدیدترین نمایشگر کم-حاشیه را استفاده نکند، بقیه حتما می‌کنند و در نتیجه هیچ‌کس خطرِ کنار نشستن را به جان نمی‌خرد، و شما ناگهان بازاری را می‌بینید که پر شده از کلون‌های گلکسی S9 و آیفون ۱۰ و …


۱ نظر

ارسال نظر


پست قبلی:

پست بعدی: