استیو وازنیَک: “دیگر حرف‌های ایلان ماسک و تسلا را باور نمی‌کنم”

نویسنده: نیما دادگستر

تام ترولا برای بیزینس اینسایدر:

استیو وازنیَک میراث خودش به عنوان یکی از پیشگامان فناوری را در تاریخ ثبت کرده، اما ایلان ماسک هنوز راهی طولانی در پیش رو دارد.

وازنیَک که در کنفرانس نوردیک بیزینس در استُکهُلم صحبت می‌کرد، تسلا را متهم کرده که دربارهٔ فناوری خودرانش اغراق کرده و از تاکتیک‌های “سخیف” برای فرار از مسئولیت‌پذیری درباره اشتباهاتش استفاده می‌کند.

وازنیَک که از طرفداران قدیمی تسلا است، دو خودروی تسلا مدل S دارد. اما رابطه‌اش با این شرکت و مدیرعاملش، ایلان ماسک، جالب نبوده است.

او در این گفتگوی فشرده داستان همراهی‌اش با تسلا را چنین تعریف کرده است، “اولین تسلای ما آخر شبی نزدیک دریاچهٔ تاهو روی یخ لغزید و به تپه-برف حاشیه جاده خوردیم. صدمه‌ای وارد نشد، ولی معلوم بود که باید یک تسلای چهار-چرخ-متحرک بخریم.”

بعد از اینکه همسرش پول ارتقای خودرو را جور کرد، “آنها سنسورهای جدیدی رو کردند که ایلان ماسک می‌گفت تا آخر ۲۰۱۶، خودرو را قادر به هدایت خودکار از این سو تا آن سر کشور می‌کند. اُه، نمی‌شد آن را نخرید. و بعد… تصمیم گرفتند دیگر با آن شرکت سنسور-ساز همکاری نکنند و خودشان سنسور بسازند. به جای یک دوربین، هشت دوربین. و ادعا کردند که تا آخر ۲۰۱۷ خودرو می‌تواند از این سر تا آن سر کشور را خودش برود.”

بله، ماسک گفته بود که سفر نمایشی در عرض امریکا، اکتبر ۲۰۱۶ اجرا می‌شود. بعد شد آخر ۲۰۱۷ و در نهایت آگوست سال قبل بود که به اوایل ۲۰۱۸ منتقل شد. اما باز در دسامبر، خبر رسید که زمانش عقبتر رفته است.

اینجا بود که اعتماد وازنیَک خدشه‌دار شد. او می‌گوید، “من آن حرف‌ها را باور کرده بودم، ولی حالا دیگر هیچ حرفی را که ایلان ماسک یا تسلا بگویند باور نمی‌کنم، البته هنوز عاشق این خودرو هستم.”

وازنیَک درباره شباهت ایلان ماسک به استیو جابز می‌گوید، “من عاشق خودروی تسلا هستم، ولی مشکل این است که ایلان ماسک در بسیاری از گزارش‌ها طوری نمایش داده می‌شود که انگار اعتماد و باور به او ممکن نیست. چیزی که او می‌گوید، واقعا باورپذیر است؟ آیا او هم یک فروشندهٔ خوب است، مثل استیو جابز، یا اینکه به حد او نخواهد رسید؟”

وازنیَک درباره فناوری خود-رانِ تسلا بیشتر توضیح می‌دهد، “وقتی یک تسلا در بزرگراه باشد و شرایطی پیش آید که فقط کمی غیرمعمول است -مثلا یک میوه کاج وسط یکی از خطوط- مجبوریم کمی جا به جا شویم. یک آدم، چه خنگ چه باهوش، راحت از پس این کار بر می‌آید ولی تسلا عُرضه‌اش را ندارد. وقتی سوار تسلا هستی، باید همیشه چهارچنگولی حواست جمع باشد.”

او ادامه می‌دهد، “تسلا فقط بلد است بگوید ‘این نسخه بتا ست، و ما مسئول نیستیم -راننده باید کنترل وسیله را حفظ کند.’ خب، این یک فرار سخیف از مسئولیت‌پذیری است. هر جا را که مطالعه می‌کنم می‌بینم که بقیه خودروسازها -آئودی و بی.ام.و- عملا در زمینه خودروهای خودران از تسلا جلوتر هستند.”

وازنیَک درباره عشق جدیدش، شِوی بولت، می‌گوید، “ما هر روز به جای تسلا، داریم با شِوی بولت ای.وی این‌طرف و آن‌طرف می‌رویم. برای ما بُرد مناسبی دارد.” و البته او و همسرش فقط وقتی می‌خواهند به سفرهای طولانی‌تر بروند از تسلا استفاده می‌کنند، آن هم به خاطر شبکه شارژ گستردهٔ تسلا.

وازنیَک و همسرش در سال ۲۰۰۴ حدود ۶ ماه صبر کردند تا به بالای فهرست انتظار تسلا برسند ولی بعد ترجیح دادند یک مرسدس بخرند. واز درباره آن تجربه می‌گوید‌، “وقتی به ابتدای فهرست رسیده بودم، ایمیلی از ایلان ماسک رسید که نوشته بود ‘تو یک بچه-محل واقعیِ دره سیلیکُن نیستی’.”

واز یکی از آن‌هایی نیست که من همیشه با نظراتش موافق باشم، اما به طرز عجیبی هر دوما درباره برندسازی تسلا هم‌نظریم –قبلا درباره‌ این باره نوشته بودم.

جالب اینکه در کانال مارکز براونلی در یوتوب -یا بقیه این به اصطلاح تاثیرگذار (Influencer) ها- که به نقد محصولات الکترونیکی معروفند، کمتر می‌بینید که تسلا نقد بشود!


۱ نظر

  1. azatag

    کاملاً موافقم؛ به‌خصوص این بابا در خوش‌بینانه‌ترین حالت (اگه نگیم پشت پرده خبریه) مثه یه هوادار دوآتیشه در باره‌ی تسلا صحبت می‌کنه!

ارسال نظر


پست قبلی:

پست بعدی: