درباره معرفی رودستر جدید و کامیون تسلا: وقتی ایلان ماسک افتضاحاتش را با شعبده‌بازی می‌پوشاند

نویسنده: نیما دادگستر

ورج در یوتوب ویدیوی خلاصه مراسم را منتشر کرده که جمع‌بندی خیلی خوبی است اما اگر حوصله تماشای آن را نداشتید، اینجا کوتاه درباره هر دو محصول بخوانید.

زَک استرادا درباره کامیون تسلا برای ورج می‌نویسد:

Tesla nov 2017 event 02

چند ساعت قبل از مراسم در داخل کابین کامیون نشستم، جدای از ناحیه شیشه‌ای جلو و دو نمایشگر در دو طرف فرمان، کاملا به بزرگی و قدرتمندی همه کامیون‌های بزرگ است. وسط بودن صندلی راننده کمی عجیب است. چندین عنصر طراحی را از تسلا مدل ۳ قرض گرفته، از جمله دستهٔ راهنما و دستهٔ دنده، اما فرمانش متفاوت است چون نیازی به تعبیه ایربگ در آن نبوده.

در آینده خواهیم دید که آیا تسلا می‌تواند بازار کامیون‌ها را متحول کند یا خیر، اما دیزاین کامیون هم بخشی از این تلاش است، و تسلا دیشب نشان داد که می‌خواهد محصول متفاوتی بسازد و برای تاکید روی جدیتش، یک مراسم خبری کامل برگزار کرد که در آن برای اولین بار یک ۱۸ چرخ با موسیقی ترَنس روی صحنه آمد. صفر تا صد این کامیون بدون بار ۵ ثانیه است.

کامیون تسلا با قدرت حمل حداکثر ۳۶ تُن بار، با یک بار شارژ ۸۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند که خیلی بیشتر از شایعات قبلی است، کامیون با ۳۰ دقیقه شارژ آماده طی کردن ۶۵۰ کیلومتر می‌شود و می‌توان موقع تخلیه بار آن را شارژ کرد یعنی که دیگر راننده‌ها برای پر کردن باک بزرگ کامیون‌ها، ۱۵ دقیقه کنار جاده معطل نمی‌شوند. کامیون تسلا قابلیت‌های حرکت خودکار دارد، از جمله تشخیص بیهوشی راننده و حرکت امن به شانهٔ جاده و تماس با فوریت‌های پزشکی. همچنین سیستم ضد سُر خوردن دارد که مانع از قیچی شدن کامیون و تریلی می‌شود.

ترمزهای این کامیون انرژی جنبشی را به برق تبدیل کرده و به باتری آن ارسال می‌کنند. شیشهٔ جلوی راننده بسیار محکم است، و به گفته ایلان ماسک “در مقابل انفجار اتمی هم مقاومت می‌کند.” از آنجایی که معمولا شیشه جلوی کامیون‌ها سالی یک بار می‌شکند و هزینه و اتلاف وقت زیادی به راننده تحمیل می‌کند، این توجه به جزئیات از نظر ماسک بسیار مهم است.

تسلا این کامیون را برای ۱.۶ میلیون کیلومتر گارانتی کرده است و تولیدش در سال ۲۰۱۹ شروع خواهد شد. قیمت دقیق آن هنوز اعلام نشده است ولی ایلان ماسک می‌گوید به ازای هر کیلومتر حمل بار، هزینه آن ۲۰ درصد کمتر از کامیون‌های دیزلی است.

اندرو جِی. هاوکینز و تامارا وارن درباره نسل دوم رودستر تسلا برای ورج می‌نویسند:

Tesla nov 2017 event 01

رودستر جدید تسلا ۲۰۰,۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت. سرعتش در ۱.۹ ثانیه از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و در ۴.۲ ثانیه از ۰ به ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت. در ۸.۹ ثانیه مسافت ۴۰۲ متر (یک چهارم مایل) را طی می‌کند. حداکثر سرعت آن هم دقیق اعلام نشده ولی حدود ۴۰۲ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

به این شکل وقتی رودستر  جدید تسلا در سال ۲۰۲۰ به بازار بیاید، سریع‌ترین (پرشتاب‌ترین) خودروی تولید انبوه تاریخ صنعت خودرو خواهد شد. این رودستر در ضمن با داشتن یک باتری ۲۰۰ کیلووات‌ساعتی بیشترین بُرد با یک بار شارژ را هم خواهد داشت: ۱,۰۰۰ کیلومتر!

رودستر جدید تسلا ۴ سرنشین در خود جا می‌دهد، سقف آن جمع‌شونده است و فضای حمل بار کافی برای سفر با خیال راحت را خواهد داشت. از امروز در وبسایت تسلا می‌توان آن را با پرداخت ۵۰,۰۰۰ دلار رزرو کرد.

برای دیدن عکس‌های داخلی و بیرونی بیشتر از این دو خودروی جدید، به لینک‌های مطالب در ورج سری بزنید.

بعد که هیجان اولیه‌تان فرونشست، به یاد بیاورید که الآن اواخر ۲۰۱۷ هستیم و مراسم دیشب فقط وعده و وعید برای شروع تولید این دو محصول در ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ بوده است. به بیان دیگر این مراسم فقط رونمایی بود، کاری که اگر امثال اچ.تی.سی یا ال.جی یا شائومی انجام دهند مردم بی‌تفاوت از کنارشان رد می‌شوند. ولی وقتی یک چهره معروف و ماشین تبلیغاتی بزرگ آن را انجام می‌دهد، مردم هم مثل مرغ مقلد آن را تکرار می‌کنند. و چرا مهم است که ایلان ماسک را زیاد بالا نبریم؟ مگر از او حرف غیردقیق هم شنیده‌ایم؟ زَک استرادا برای ورج می‌نویسد:

معرفی یک کامیون بزرگ تسلا را وارد قلمرویی کاملا جدید می‌کند، آن هم در زمانی که رویداد بزرگ قبلی‌اش، معرفی مدل ۳ به عنوان یک سدان ارزان، به نتیجه نرسیده و حدود ۵۰۰,۰۰۰ نفر از مشتریان کمپانی که ۱,۰۰۰ دلار برای رزرو آن پرداخته بودند، هنوز که هنوز است منتظر دریافت محصولشان هستند. تسلا و ماسک در هفته‌های اخیر حالت دفاعی داشته‌اند و اعتراف کرده‌اند که «جهنم تولیدی» در کارخانه تسلا در فِرمانت و گیگافکتوریِ باتری‌سازی در نِوادا برقرار است. مشکلات تولیدی مدل ۳ یکی از دلایل تعویق مراسم دیشب هم بود که قبلا قرار بود ۴ آبان برگزار شود. در ضمن تسلا اوایل این ماه گزارش مالی فصل گذشته‌اش را اعلام کرد که بدترین گزارش تاریخ کمپانی بود، و تا اینجای سال مالی ۲۰۱۷ بیش از کل سال ۲۰۱۶ پول سوزانده است.

وقتی وضعیت افتضاح امروزِ تسلا را در نظر نداشته باشید، خیلی راحت می‌شود توییت‌های غیردقیقی مثل مورد زیر -که وطنی ست- نوشت:

این ماشین جدید تسلا [که] به تولید انبوه برسد، وارد یک مرحله جدید می‌شویم. یک ماشین کاملا پاک با سرعت خیره کننده و امکان حرکت ۱۰۰۰ کیلومتر با یک [بار] شارژ!! به نظرم در صنعت ماشین عملا معادل همان انقلابی هست که آیفون در صنعت تلفن همراه ایجاد کرد.

کافی است کلمه تسلا را در توییتر جستجو کنید و بی‌شمار نظر اشتباهِ مشابه این از مردم و رسانه‌ها پیدا کنید، -و احتمالا وبِ فارسی هم پر از آنها است. قطعی پنداشتن آینده در حالی که تسلا در قول‌های دیروزش مانده، به اندازه کافی تخیلی ست. مقایسه با اپل که دیگر بماند.

  • اول از هر چیز، اپل شرکتی است که محصول آماده فروش را معرفی می‌کند. دیگر خیلی دیر بشود ۴-۵ ماه بین معرفی و عرضه فاصله می‌افتد، و در مورد آیفون که این فاصله معمولا ۲ هفته است؛ آیفون X استثنای نیم دهه اخیر بود و بین معرفی و عرضه‌اش ۲ ماه فاصله افتاد. در آن طرف تسلا، هیچ رکورد خوبی در نگه‌داشتن قول‌هایش ندارد و اغلب مشتریان را معطل می‌کند. نقل است که در قدیم، وقتی اپل می‌خواست آیفون را بسازد، ماشین‌های تراشکاری با دقتی مشابه دستگاه‌های پروتوتایپ‌سازی داخل استودیوی کوپرتینو را پیدا نکرد. و جانی آیو و استیو جابز به کمتر از عالی راضی نبودند، بنابراین تمام ماشین‌های پروتوتایپ‌سازی موجود در بازار را خریدند و به کارخانه‌های فاکسکان فرستادند. ایلان ماسک بیش از یک دهه قبل تسلا را تاسیس کرده، ولی هنوز در مهمترین کار درمانده می‌نماید: تولید به اندازه تقاضا. و این به من می‌گوید ماسک بیش از آنکه خود تغییر باشد، نماد تغییر است. اما اپل، خودِ خودِ تغییر بود. تاثیر این دو شرکت روی دنیا، قابل مقایسه نیست.
  • دوم اینکه، قیمت رودسترِ جدید تسلا ۲۰۰,۰۰۰ دلار است، یعنی در بازار خودروها یک محصول دست‌نیافتنی برای -حدس می‌زنم- ۹۵ درصد مشتریان است. برعکس، آیفون در بازار تلفن‌ها از ارزان تا گران را پوشش می‌دهد (۴۰۰ تا ۱,۰۰۰ دلار). پس اگر مقایسه‌ای مناسب باشد، مقایسه تسلا مدل ۳ با آیفون است. به بیان دیگر، محصول لوکس و عالی فقط وقتی طلایه‌دار تغییر می‌شود که بتوان آن را برای بیشتر -یا همهٔ- مردم مقرون به صرفه کرد. اپل این کار را استادانه -مستقل و با همکاری شرکت‌های مخابراتی- انجام داده است، تسلا اما هنوز دارد در جا می‌زند.

خلاصه اینکه، ایلان ماسک می‌تواند روی صحنه محصولات و شرکت‌های رقیب را مسخره کند و اعداد و رکوردهای جدیدش را به رخ بکشد. اما خودش را هم می‌شود به راحتی مسخره کرد. تغییر واقعی یعنی این که (به نقل از جان گروبر در یکی از اپیزودهای پادکستش):

اگر شما امروز جدیدترین آیفون را بخرید، تراشه داخل آن از تراشهٔ داخل تلفن بیل گیتس، ثروتمندترین مرد روز زمین، قوی‌تر خواهد بود. این همان خدمت واقعی است که اپل به مردم کرده: عمومی‌سازی و در دسترس قرار دادن تکنولوژی به معنی واقعی، و توانمندسازی جامعه با عرضه قوی‌ترین‌ها به مصرف‌کننده عام.

تسلا وقتی شایسته مقایسه با اپل خواهد شد که بتواند مدل ۳ -نه رودستر!- را از جهنم تولیدی به بهشت تولیدی وارد کند. و آن وقت با اپل مقایسه‌اش کنید.


۲ نظر

  1. alphabet

    اگر شما امروز یک مدل تسلا S P90D را با قیمت ۱۰۰ هزار دلار بخرید که یک خودروی خانوادگی است، شتاب ۰-۶۰ آن از شتاب سوپرخودروی فراری ۴۸۸ و ۳۰۰ هزاردلاری یک مولتی میلیاردر بیشتر خواهد بود. این همان خدمت واقعی است که تسلا به مردم کرده: عمومی‌سازی و در دسترس قرار دادن سرعت به معنی واقعی، و توانمندسازی جامعه با عرضه قوی‌ترین‌ها به مصرف‌کننده عام.

ارسال نظر


پست قبلی:

پست بعدی: