پایانِ کِوین اِسپِیسی (نتفلیکس او را از خانه پوشالی اخراج کرد)

نویسنده: نیما دادگستر

کلویی مِلاس برای سی.ان.ان میدیا می‌نویسد:

دستیار تولید سابق، که هرگز قبلا در این باره صحبت نکرده بود، به سی.ان.ان می‌گوید که کِوین اسپِیسی در جریان ساخت فصل‌های اول خانهٔ پوشالی او را آزار جنسی داده است. هر هشت نفری که با سی.ان.ان در این باره صحبت کرده‌اند، بر مخفی ماندن نامشان تاکید دارند تا به دلیل افشای این مسئله مورد طرد جامعه کاریشان قرار نگیرند. آنها رفتار اسپیسی را “درنده‌خو” توصیف کرده‌اند، که شامل لمس نامناسب، نظرات ناپخته و هدف قرار دادن کارمندان پشت صحنه -که اغلب مردان جوان بوده‌اند- می‌شده است.

این اظهارات به دنبال انتشار مقاله انفجاری بازفید در هفته گذشته است، که در آن بازیگری به نام آنتونی رَپ از آزار جنسی خود توسط اسپیسی در سال ۱۹۸۵، زمانی که رَپ فقط ۱۴ سال داشت، پرده برداشته است.

دوشنبه قبل اسپیسی یک نامه عذرخواهی در مورد مسئله رَپ نوشت که در آن آمده است، “صاقانه باید بگویم که آن دیدار را به خاطر نمی‌آورم، بیش از ۳۰ سال گذشته، اما اگر آنچه که او (رَپ) توصیف می‌کند از من سر زده، بابت رفتار نامناسب ناشی از مستی یک عذرخواهی از صمیم قلب بدهکارم، و متاسفم که مجبور شده احساساتی که پیامد آن حادثه بوده را تمام این سال‌ها بر دوش بکشد.” اسپیسی در این نامه بر هم‌جنس‌گرا بودن خود هم مهر تایید زده است.

به دنبال این گزارش، نتفلیکس تولید فصل ششم خانهٔ پوشالی را (که به تازگی شروع شده بود) فعلا متوقف کرده و البته بلافاصله بعد از گزارش بازفید، اعلام شد که این فصل آخرین فصل سریال خواهد بود و فصل هفتمی در کار نیست.

به‌روز‌رسانی: در خبری تکمیلی سخنگوی نتفلیکس اعلام کرد، “نتفلیکس در تولید خانه پوشالی که کوین اسپیسی در آن نقش داشته باشد، هیچ مشارکتی نخواهد داشت. ما به گفتگو با تولیدکننده سریال (MRC) ادامه خواهیم داد تا راه‌های ادامه سریال را دنبال کنیم. ما همچنین تصمیم گرفته‌ایم که اکران فیلم Gore که تهیه و بازیگری آن با کوین اسپیسی بوده را هم لغو کنیم.” به بیان دیگر، نتفلیکس کوین اسپیسی را از سریال خانهٔ پوشالی اخراج کرده است و همه پیوندهای خود را هم با او قطع کرده است. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا فصل ۶ این سریال کلا لغو خواهد شد و برای همیشه پرونده این سریال بایگانی می‌شود، یا اینکه با کنار گذاشتن کاراکتر فرانک آندروود ادامه خواهد یافت، یا اینکه بازیگری برای ایفای نقش جایگزین کوین اسپیسی خواهد شد.


۲ نظر

ارسال نظر


پست قبلی:

پست بعدی: