ایروموبیل برای اولین نسل خودروی پرنده‌اش پیش‌سفارش می‌گیرد

ایروموبیل برای اولین نسل خودروی پرنده‌اش پیش‌سفارش می‌گیرد

به قلم نیما دادگستر

خودروی اِیروموبیل طراحی هوشمندانه و فکورانه‌ای دارد، و واقعا آینده‌نگر به نظر می‌آید. در دو حالت پروازی و جاده‌ای قابل استفاده است و برد حرکتش حداقل ۷۰۰ کیلومتر است..

دَرِل اترینگتن برای تک‌کرانچ می‌نویسد:

اِیروموبیل، امروز مدل جدیدش را رونمایی کرد و آماده دریافت سفارش محدود برای نسخه اولیه این خودروی هیبریدی شد. این شرکت قبلا قول عرضه مدل تجاری محصولش در سال ۲۰۱۷ را داده بود، و حالا به آن عمل کرده، هر چند پیش‌سفارش‌های امسال تا ۲۰۲۰ تحویل نخواهند شد.

روی کاغذ محصول اِیروموبیل خیلی عالی به نظر می‌آید: زیر ۳ دقیقه از وضعیت پروازی به جاده‌ای و بالعکس تبدیل می‌شود. حدود ۷۰۰ کیلومتر مسیر جاده‌ای را با یک بار شارژ-سوخت‌گیری و حدود ۷۵۰ کیلومتر مسیر پروازی را با ۷۵٪ حداکثر سرعتش طی می‌کند. حداکثر سرعت آن روی زمین حدود ۱۶۰ کیلومتر در ساعت است و در پرواز هم تا ۳۶۰ کیلومتر در ساعت می‌رود.

با این وجود اِیروموبیل بیش از سرعت روی امنیت پرواز تاکید دارد، این وسیله نقلیه گزینه‌های ایمنی زیادی دارد تا طاقت پرواز در هرگونه آب‌وهوای بد را داشته باشد. همچنین چتری برای فرودهای اضطراری دارد که کمک می‌کند به حالت معلق به زمین بنشیند. ایربگ هم در داخل آن تعبیه شده تا در تصادف‌های روی زمین و حوادث احیانی موقع فرود، ۲ سرنشینش محافظت شوند.

پارسال بود که بیزینس‌ویک درباره دو استارت‌آپ لری پیج (موسس گوگل) گزارشی کار کرد، آنها هم روی ایده خودروی پرنده کار می‌کردند با این تفاوت که خبری از قابلیت هیبریدی (جاده‌ای-پروازی) نبود. البته بعدا دیگر خبری از پیشرفت آنها نشد.

اما این خودروی اِیروموبیل طراحی هوشمندانه و فکورانه‌ای دارد، و واقعا آینده‌نگر به نظر می‌آید. برای دیدن مشخصات دقیقترش به سایت شرکت سر بزنید. چند رندر از محصول هم در ادامه مطلب آمده است.

نمای بیرونی خودروی پرنده ایروموبیل در حالت جاده‌ای نمای بیرونی خودروی پرنده ایروموبیل در حالت پروازی ساختار بدنه خودروی پرنده ایروموبیل چراغ‌های خودروی پرنده ایروموبیل بالچهٔ خودروی پرنده ایروموبیل سیستم تغییر ارتفاع خودروی پرنده ایروموبیل چرخ‌های خودروی پرنده ایروموبیل سیستم تعلیق جلوی خودروی پرنده ایروموبیل موتور عقب ۴ سیلندر خودروی پرنده ایروموبیل پیشرانه جلویی خودروی پرنده ایروموبیل فرمان خودروی پرنده ایروموبیل جلو داشبورد خودروی پرنده ایروموبیل نمای داخلی خودروی پرنده ایروموبیل نمای صندلی‌های خودروی پرنده ایروموبیل خودروی پرنده ایروموبیل

نیما دادگستر --

تعداد کلمات: ۳۱۵

منبع: TechCrunch

ارسال نظر


بیشتر بخوانید